Co se píše v Motokrosovém světě

R11 AMA SX 2014: Stewart získal v Detroitu své třetí letošní vítězství!

Ve třídě 250SX East se na prvním místě znovu blýsknul Adam Cianciarulo! Jedenácté kolo letošní série Monster Energy AMA Supercrossu na stadiónu Ford Field v Detroitu ovládl James Stewart! Konečně ho opustilo smolné období, ale už bylo vážně na čase. Na stadión dorazil také rekordní počet fanoušků, celkem 50 856 supercrossových nadšenců! Se druhým místem se musel spokojit vítěz minulého závodu v Daytoně, Ryan Villopoto. Ještě o stupínek níž se postavit Ryan Dungey. Ve třídě 250SX East získal své třetí vítězství v sezóně Adam Cianciarulo a navýšil svůj bodový náskok v průběžném hodnocení. Davalos, který je aktuálně druhý na bodech, na něj ztrácí už sedmnáct bodů! Stupně vítězů v Detroitu doplnili ve třídě 250SX Justin Bogle a Blake Bagget. 

 


450SX
Heat race 1 ovládl James Stewart, který se rozhodl skoncovat se svým smolným obdobím. Druhý a třetí flek získali Mike Alessi a Josh Hill. Heat race 2 vyšel nejlépe Justinu Barciovi, který za sebou nechal Ryana Villopota a Colea Seelyho. 

Cole Seely získal v Main eventu holeshot, WOW! Do druhého kola vjížděli jezdci v pořadí Seely, Stewart, Villopoto, Wilson a Dungey. Nutno dodat, že v průběhu prvního kola se dostal Villopoto před Wilsona, kterému se vydařil start. Náhradní jezdci zase začali diktovat a ukázali, že ze svých ostřílenějších kolegů rozhodně nepůjdou tak snadno do kolen. Stewart se dostal do vedení v poslední zatáčce druhého kola závodu, když Seelyho zlehka vyvezl na výlet k bannerům. Ve třetím kole měl Roczen problémy s motorkou a nervózně ji prohlížel. Jeho KTM mu vypověděla službu! Že by se Stewartova smůla přesunula na Roczena? To snad ne! V pátém kole se na druhé místo před Seelyho dostal Villopoto! Diváci byli u vytržení! Určit očekávali souboj na krev mezi ním a Stewartem! 

 

V sedmém kole se Barcia začal dotahovat na šestého Shorta potom, co se posunul na sedmé místo předjetím Hilla. O kolo později začal Short dotírat na pátého Wilsona! V devátém kole dostal Seelyho i Dungey! Seely ztratil v zatáčce potřebnou rychlost a bylo vymalováno! V půlce závodu měl Stewart na druhého Villopota náskok přes šest sekund! Osm kol před koncem do sebe v zatáčce ťukli Wilson s Hillem! Naštěstí to oba ustáli a pokračovali v závodě. Kdo by čekal, že si to o chvíli později zopakují ještě jednou? I tentokrát to oba ustáli, ale přimíchal se mezi ně Weston Peick, který toho dokázal pohotově využít a dostal se před Wilsona. Peick nezaváhal a rychle udolal i chybujícího Hilla a v momentě byl na osmém místě. Wilsona ještě stihl odsunout až na jedenácté místo Justin Brayton. 

Žluté praporky v akci! Následoval záběr na Seelyho stojícího na kraji tratě! Rozhodila ho roleta a v zatáčce se opřel o Shortovo zadní kolo! Short celou situaci sice ustál, ale hned měl plné ruce práce s rozjetým Barciou! Zbývalo šest kol do konce závodu, když začal jít Barcia po Shortovi! A fakt se před něj dostal! Teda, to je nervy drásající závod! Pořadí na prvních pěti místech bylo v tu chvíli Stewart, Villopoto, Dungey, Barcia a Short! Pět kol do konce a James si pořád udržoval svůj více než šesti sekundový náskok a předváděl perfektní techniku. Short vrátil Barciovi úder a odsunul ho na páté místo, kde mu už na záda dýchal Tickle! Od té doby se pořadí na špici startovního pole už nezměnilo. Stewart získal své 48. vítězství v kariéře i přesto, že se Villopoto hodně snažil a stáhl jeho náskok o více než polovinu! Tohle byl neuvěřitelný závod plný zvratů! Paráda! 

 

„Trať byla dneska večer kluzká, takže bylo jednoduché to položit na zem. V půlce závodu jsem měl pěkný náskok. Je to už dlouho, co jsem závodit tady v Detroitu a byla to úžasná noc,“řekl James Stewart. 450SX z Highlights z Detroitu


Výsledky třídy 450SX z Detroitu
1. James Stewart
2. Ryan Villopoto
3. Ryan Dungey
4. Andrew Short
5. Justin Barcia
6. Broc Tickle
7. Weston Peick
8. Josh Hill
9. Justin Brayton
10. Josh Grant

Průběžné bodové hodnocení třídy 450SX po jedenácti závodech
1. Ryan Villopoto – 231 bodů
2. Ryan Dungey - 201 bodů
3. James Stewart - 182 bodů
4. Ken Roczen - 181 bodů
5. Justin Baryton - 167 bodů
6. Andrew Short - 143 bodů
7. Justin Barcia - 134 bodů
8. Broc Tickle - 126 bodů
9. Wil Hahn - 115 bodů
10. Chad Reed - 111 bodů


250SX East
Heat race 1 kupodivu nejlépe vyšel Gavinu Faithovi, který setřel druhého Justina Bogla a třetího Kyla Peterse. V Heat race 2 nenašel přemožitele Martin Davalos a za ním se umístili Adam Cianciarulo a James Decotis. V kvalifikaci měl Martin Davalos hodně ošklivý pád, při kterém trefil protisvah a z počátku to vypadalo, že pro něj závod tímto skončil. Davalos se posbíral a postavil se na start Main Eventu, kde dokonce získal holeshot! Tihle kluci jsou neuvěřitelní! 

 

Do druhého kola se hnali borci v pořadí Davalos, Cianciarulo, Bogle, Decotis a Faith. Vítěz závodu v Daytoně, Blake Bagget, neměl zrovna ideální start a pohyboval se až na devátém místě. Hned ve třetím kole se rozhostil boj mezi Decotisem a Faithem o čtvrté místo! Zhruba ve stejnou chvíli začal Cianciarulo pronásledovat Davalose, který to položil v zatáčce! Davalos je jasný aspirant na titul smolař roku! Do závodu se vrátil na třetím místě, takže se před něj na druhé místo dostal poměrně pohodlně Justin Bogle. V šestém kole si znovu prohlížel Davalos trať hodně zblízka! Po dvou chybách se musel spokojit s dočasným devátým místem. Mezitím postupoval postupně dopředu Blake Bagget, namlsaný úspěchem z Daytony. Šest kol před koncem závodu se pohyboval už na pátém místě a měl před sebou červené duo – Decotise s Cunninghamem. Bogle předváděl neuvěřitelný výkon a chvílemi to vypadalo, že Cianciarula vážně dostane, vždyť mezi nimi byl ani ne sekundový rozdíl! Wow, Bagget znovu ukázal, že je mistr v předjíždění! Decotise a Cunninghama zvládnul schramstnout najednou a dostal se na třetí místo! Decotis na zemi! V nájezdu do zatáčky se drnknul o Cunninghamovo zadní kolo a šel. Davalos se stihl mezitím propracovat na šesté místo, což je po dvou pádech fakt solidní výsledek. Vítězem se stal Adam Cianciarulo! Za ním se umístili Bogle, Bagget, Cunningham a Lemoine!Pád Martina Davalose při kvalifikaci z Detroitu250SX East z Highlights z Detroitu


Výsledky třídy 250SX East z Detroitu
1. Adam Cianciarulo
2. Justin Bogle
3. Blake Baggett
4. Kyle Cunningham
5. Matthew Lemoine
6. Martin Davalos
7. Vince Friese
8. Jeremy Martin
9. Alex Martin
10. James Decostis

Průběžné bodové hodnocení třídy 250SX East po pěti závodech
1. Adam Cianciarulo – 119 bodů
2. Martin Davalos - 102 bodů
3. Blake Baggett - 99 bodů
4. Justin Bogle - 94 bodů
5. Vince Friese - 75 bodů
6. Kyle Cunningham - 63 bodů
7. Cole Thompson - 58 bodů
8. James Decotis - 54 bodů
9. Matthew Lemoine - 53 bodů
10. Blake Wharton - 51 bodů


Video záznamyMain Event třídy 450SX z DetroituMain Event třídy 250SX East z Detroitu

Zdroj: www.gtmotocross.cz

Tisknout


Kalendář akcí

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

« Leden 2019 Březen 2019 »